Yeni iPad Air için kritik sızıntı!

Son dönemlerde Apple, yeni iPad modelleri ile ilgili söylentiler ile teknoloji dünyasının gündeminden düşmüyor. Geçtiğimiz günlerde şirket, “Let Loose” adlı etkinliğini duyurmuştu. Teknoloji devinin yeni tabletleri tanıtması beklenen bu lansman için geri sayım başlamışken önemli bir gelişme yaşandı. Öyle ki yeni iPad Air ekranı ile ilgili bir iddia ortaya atıldı.

Yeni iPad Air ekranı Mini LED olmayacak!

Apple, 2022 yılında piyasaya sürdüğü beşinci nesil iPad Air modelinde LCD ekran teknolojisine yer vermişti. Bu yıl ise şirketin daha zengin kontrast ve daha derin siyahlar sunan Mini LED ekran teknolojisine ilgili olduğu ve yakın zamanda tanıtılması beklenen yeni iPad Air modellerinde bu ekran teknolojisinin kullanılacağı iddia ediliyordu. Ancak kısa süre önce tam tersi bir söylenti ortaya atıldı.

Apple ile ilgili güvenilir kaynaklardan Ross Young, teknoloji devinin sıradaki iPad Air modelinde Mini LED yerine LCD panel kullanmaya devam edeceğini iddia etti. Bunun sebebi içinse bu ekran teknolojisinin üretim maliyetinin yüksek olması gösterildi. Tabii farklı bir neden de olabilir, bu sadece bir iddia.

Neyse ki Mini LED ekranlı yeni iPad bekleyenler için umutlandıran bir söylenti daha var. Buna göre şirketin 2024’ün dördüncü çeyreğinde yeni bir model daha tanıtması ve bu cihazda Mini LED panel kullanacağı iddia edildi. Bu modelin ne olacağı ise şimdilik belirsiz. Yani uygun fiyatlı iPad Pro veya yeni bir iPad serisi de olabilir.

Yeni iPad modelleri ne zaman tanıtılacak?

Apple‘ın yeni iPad modellerini geçtiğimiz günlerde 7 Mayıs 2024 saat 17.00’de gerçekleşeceğini duyurduğu “Let Loose” adlı etkinlikte tanıtması bekleniyor. Cihazların teknik özellikleri ile ilgili pek bilgi yok.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Yeni iPad modellerinden beklentileriniz neler? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x